Word 2007 – citace a správa zdrojů

Na světě budiž další screencast, tentokrát o použití funkce Wordu 2007 pro správu zdrojů a bibliografie. Zjistil jsem, že spousta známých o této funkci vůbec neví, tak doufám, že tohle video dopomůže k efektivnější práci s Wordem.

A ještě poznámka na závěr – pokud potřebujete, aby byly reference na zdroje v hranatých závorkách, je potřeba provést jednu ne úplně triviální úpravu. Návod jsem psal dříve.

75 thoughts on “Word 2007 – citace a správa zdrojů

  1. Jiří

    Ahoj, taky dík, konečně jsem se v tom trochu zorientoval, dobře vysvětlené. Maj sa

  2. Anonym

    Ahoj, srdečná vďaka, presne toto som hľadala! Je to výborne vysvetlené! Krásny deň!

  3. Krti

    Ahoj,
    super věc. Kdyby jste objevili, jak se mění styl té závěrečné bibliografie automaticky.. třeba z kulaté na hranatou závorku, aby se nemusela změnit ISO, tak prosím napište.

    Díky moc

  4. Verča

    Dobrý den, Vaše stránka je super a citace nyní potřebuji. Jen mám problém, vše dělám jak je v návodu, ale nejde mi to. Přidám nové prameny, zkopíruji je do aktualního souboru, potom dám přidat citace, ale ve správě pramenů zdroj není odcitovaný, resp. není u něho fajfka. A stále, se mi všude zobrazuje (1). Děkuji moc, nevím co je špatně.

  5. štěpánka

    Ahoj, super návod. Škoda, že jsem ho nenašla dřív. Nepomohl bys mi?
    Mám napsanou seminární práci, ale všechny zdroje v závěru mám ručně (neseřazené podle pořadí v textu, taktéž bez odkazů). Lze to ještě nějak šikovně změnit, nebo musím zkrátka celou práci přepsat?
    Mnohokrát děkuji.
    Přeji hodně štěstí!

  6. Martin Šimeček Post author

    Štěpánko, dá se použít úplně stejný postup jako ve videu, jenom je potřeba celou seminárku projít a změnit ručně psané odkazy na ty automatické.

  7. Martin Šimeček Post author

    Verčo, aby byl zdroj „odcitovaný“, je potřeba na něj někde odkázat v textu (Vložit citaci).

  8. Zuzana

    Dobrý den,
    píšu BP a cituji, tak jak popisujete (dle normy ISO 690 – první prvek a datum), ale stále mám několik problémů, se kterými si nevím rady – v bibliografii, pokud mám víc článků od stejného autora, se jeho jméno zobrazuje pouze jednou, poté je v seznamu nahrazeno pomlčkami. Je možné se toho nějak zbavit?! A také by mě zajímalo, jestli jde upravit vzhled citace, příklad: (Jönsson, a další), konkrétně mi vadí čárka před a. Nevíte prosím, zda se dají tyto problémy nějak vyřešit?

  9. dominika

    Dobrý den,
    je to super návod, ale chci se zeptat, jaký typ vybrat, pokud se cituje ze zákona, norem, vyhlášek atd… Díky

  10. Leni

    Dobrý den, potřebuji psát citace ve tvaru ([1] str. 1). Mám upravenou šablonu na hranaté závorky. Po obnovení dat v dokumentu pomocí Ctrl+A, F9 se mi ale mezi kulatou a hranatou závorku vloží mezera, takže výsledek vypadá takto ( [1] str.1). Jde někde v šabloně Wordu nastavit, aby se před citaci nevkládala mezera? Předem děkuji za odpověď.

  11. Dáša

    Zdravím, díky za video mám problém s poznámkami pod čarou nechtějí se mi dělat pod čarou ale při vložení poznámky pod čarou mi to píše normálně na další stranu :/

  12. Pavel

    Zdravím, je to super, výborná pomoc, díky ti za ni, mám jen problém s očíslováním citace. Nabízí mi to pouze (1) velké číslo v závorkách, já bych ale potřeboval takové to malé – polovičaté a bez závorek. Jak ho tam dostat, nevíš .?.

  13. barbara

    Dobry den, muzete mi prosim poradit, jak vyexportovat prameny z aktualniho seznamu do formatu .xml? Diky.

  14. Karel

    Díky za skvěle prezentované a snadno srozumitelné instruktážní video!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *