LightWord theme česky – cs_CZ

Na tomto blogu používám šablonu WordPressu zvanou LightWord (viz patička dole), která vypadá hezky, ale je v angličtině. Protože bych se rád nesl v rovině české a také bych si rád zachoval kontrolu nad texty, které se tu zobrazí, přeložil jsem LightWord do našeho mateřského jazyka.

Snažil jsem se překlad poslat přímo autorovi, ale není k zastižení. Pokud by tedy měl někdo zájem, dávám jej ke stažení zde: http://stuff.deedx.cz/cs_CZ.mo. Nutno však upozornit, že v kvalitě se odráží věnovaný čas – necelé dvě hodiny.

Instalace

 1. V základním adresáři WordPressu se nachází soubor wp-config.php, stáhněte si jej na disk.
 2. Otevřete jej například v Poznámkovém bloku (nebo jiném editoru prostého textu).
 3. Vyhledejte řádek, kde je napsáno: define ('WPLANG', ' ');.
 4. Změňte jej takto: define ('WPLANG', 'cs_CZ');.
 5. Nahrajte soubor zpět na server. Zatím budou texty stále anglicky.
 6. Nalistujte v adresáři WordPressu složku wp-content/themes/lightword/lang.
 7. Nahrajte do něj stažený soubor cs_CZ.mo (link výše).
 8. Hotovo. Nyní by texty spadající pod šablonu měly být česky.
 9. (Pokud se na to cítíte, můžete ještě upravit soubor index.php tak, aby zobrazoval počet komentářů v přijatelnější formě – např. „Komentáře (10)“ místo „10 Komentáře“.)

Samozřejmě některé texty, které má v moci WordPress (například názvy měsíců), budou v češtině pouze v případě, že budete mít lokalizovaný celý blogovací systém.

10 thoughts on “LightWord theme česky – cs_CZ

 1. Roman

  Ahoj,

  mam problém s diakritikou. Používám lightword theme, ale bohužel mi nefunguje čeština v title příspěvků, uvnitř příspěvku už jde, ale jako nadpis článku nejde. Prostě jí to vyhodí. Nevíš v čem by mohl být problém?

  Díky

 2. DeedX Post author

  Ahoj, zkus v nastavení LightWordu nastavit Cufón (je to hned druhá volba) na Extra nebo Zakázáno (Disabled). Většinou to pomůže.

 3. Roman

  Díky moc za radu. Dal jsem „zakázáno“ a frčí to. Jsem hrozně googlil a nic, ale že bych se podival do nastavení…ještě jednou díky :)

 4. Roman

  Obracím se ještě s jedním dotazem. Jak je to se zobrazením autora článku? Nevíš jak na to?

 5. DeedX Post author

  Zkusil bych vložit na požadované místo v šabloně (třeba prostřednictvím Editoru) funkci get_the_author() – viz dokumentace.

 6. Roman

  Nakonec vyřešeno. Stačilo si pořádně přečíst administraci, bohužel u tvého překladu bych rád něco pozměnil. Máš k dispozici *.PO file s tvým překladem?

 7. DeedX Post author

  Máš pravdu. Autora příspěvku zobrazovat nechci, takže jsem si nevšiml, že překlad „Funkce O autorovi“ nedává vůbec smysl. Zkusím ty soubory zítra někde vyhrabat a napravit to.

 8. Roman

  No je tam napsáno (přesněji když vyberu možnost, že autor se bude zobrazovat pouze pod článkem, až když se rozklikne) tak tam je Info @USER (místo @USER jméno uživatele). V default.po to je v originálu jako „Posted by“.

 9. Roman

  Mohl bych tě poprosit o ten *.PO file? Já bych si to kdyžtak dopřeložil, ale nechce se mi to celé překládát, když už to jednou hotové je.

  Kdyžtak mail :).

  Díky

 10. DeedX Post author

  Trochu jsem překlad ještě poladil, přeci jenom jsem ho původně sestavoval jenom pro sebe a netrvalo to ani dvě hodiny :).

  Zbytek v mailu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *