Ibalgin pro programátory?

Možná to znáte – snažíte se do svého perfektního softwaru implementovat novou funkci, ale nikdy dřív jste s ní nepracovali (nebo, pokud váš mozek pracuje jako ten můj, jste to už zapomněli). MSDN sice nabízí vyčerpávající dokumentaci a spoustu odstavců vysvětlujícího textu, ale co by člověk dal za kousíček zdrojového kódu, který by mu okamžitě rozsvítil lampičku porozumění. Taky v dokumentaci většinou okamžitě hledáte „example“?

Microsoft si to uvědomuje a průběžně sestavuje knihovnu ukázek zdrojových kódů, kterou označuje jako „Developer’s Painkiller“ (vývojářův lék proti bolesti). Jmenuje se All-in-One Code Framework.

Na adrese http://1code.codeplex.com/releases/view/60475#DownloadId=205912 si můžete stáhnout zásobárnu příkladů včetně aplikace SampleBrowser, tedy jejich prohlížeče. Dle slov autorů je aplikace „zelená“ – není potřeba nic instalovat, stačí rozbalit a frčet, po prohlížeči nezůstávají stopy, které by bylo třeba zahlazovat deinstalátorem.

Výsledek hledání pojmu FTPDetail zdrojového kódu

Jakmile najdete odpovídající kus kódu, můžete jej rovnou použít ve své aplikaci. Nebo prostě jenom prostudovat, projít si jej v debuggeru a inspirovat se. Mnoho lidí se tímto způsobem naučí nejvíce.

Vzorky zdrojáků nejsou vybírány jen tak náhodně, ale vznikají v podstatě na zakázku. Tvoří je tým zodpovědný za komunity a podporu vývojářů na fórech MSDN i v sociálních sítích, který sleduje často se opakující témata. Tím šetří čas svůj i vývojářů. Nyní je možné si přímo zažádat o konkrétní řešení a pokud dokážete své přání obhájit, můžete se na něj těšit v některém z vydání balíku (perioda by se měla pohybovat kolem šesti týdnů, není to ale pravidlem).

Zvýrazňování syntaxe

Mezi příklady je i zvýrazňování syntaxe

Nabídka technologiíMezi technologiemi nechybí Silverlight, Office, Windows 7, XML, Azure, bezpečnost obecně, ASP.NET, COM a mnoho dalších. Z jazyků se dá počítat s C#, VB.NET a C++. Vlastní kategorii má i F#, ale zatím se jej žádný kód netýká. Máte-li zájem sledovat, co je nového, jsou k dispozici RSS feedy.

Odkazy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *