Jak se zbavit okna výjimek ve Flash Player Debug?

Pokud musíte z nějakého důvodu mít nainstalovanou verzi Debug Flash Playeru, jako já, patrně jste si všimli, že tvůrci různých flashových udělátek nejsou zrovna důkladní při zpracování výjimek (a týká se to například i samotného Adobe). Flash Player pak o nastalé situaci informuje vyskakovacím oknem, které obsahuje popis nastálé chyby, zastaví běh skriptu a dává na výběr, zda pokračovat, nebo kód ukončit.

Potud v pořádku, problém nastane, když tohle roztomilé okýnko v devíti případech z deseti zablokuje Operu (či Firefox, nahraďte si dle libosti), přestože ve standardním Flash Playeru by program běžel vesele dál, protože chyba většinou není nijak zásadní. Pak začne člověk vymýšlet, co s ním. A nakonec na to přijde. Jak tedy zakázat  vyskakování výjimek?

 1. hledáme soubor mm.cfg,
  1. ve Windows 7 se nachází v C:\Users\<jméno uživatele>\mm.cfg
  2. pro jiné operační systémy by měla platit tato tabulka
 2. přidáme do něj toto: SuppressDebuggerExceptionDialogs=1

Hotovo. Po restartu prohlížeče by již okno nemělo obtěžovat. Ladění ve Flash Builderu by nemělo být ohroženo (přiznám se, že jsem zatím netestoval).

2 thoughts on “Jak se zbavit okna výjimek ve Flash Player Debug?

 1. Steve

  Debug verze FlashPlayeru rozhodně není určená běžným uživatelům. Navíc soubor mm.cfg je „kouzelný“ a pomocí něho jde nastavit kompetní chování debug playeru a taky kam se budou vypisovat trace hlášení a jejich druh, což je mnohdy docela užitečná věc.

  A teda jinak by mě docela zajímala jedna věc. K čemu ty potřebuješ debug player?

 2. DeedX Post author

  Díky za doplnění ;)
  Debug potřebuju, protože momentálně beru peníze za výrobu kouzel ve Flexu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *